Marta miała ciężki, pełen napięcia dzień w pracy. Najpierw niezadowolony klient, który wylał na nią swoje żale. Potem spotkanie z szefem i prawdziwa katastrofa. Będzie ściśle współpracować z osobą, której szczerze nie cierpi. Nic nie mogła zrobić. Szef wyraźnie dał do zrozumienia, że jeśli się nie zgodzi, nie będzie pracować z tym projekcie. Z ulgą wracała do domu.

Chciała o tym dniu jak najszybciej zapomnieć. Weszła do kuchni. Gdy zobaczyła, że na stole leży awizo, co znaczy, że jej partner nie odebrał paczki z poczty tak jak obiecał-wszczęła dziką awanturę.

Znasz to z rzeczywistości? Wiele osób doświadcza takich reakcji. Po ciężkim dniu w pracy afera o DROBNĄ rzecz. Nieumyte naczynia, nieodebrana poczta, niewyładowana zmywarka, bałagan w przedpokoju, niepozbierane zabawki itd. Zazwyczaj pierdoła. Po skończonej awanturze często wyrzuty sumienia. Tak duże, że zgadzasz się na rzeczy, których nie chcesz. I dziś trochę o tym, co kryje się za takimi awanturami. Emocje pojawiają się w nas z minuty na minutę, niektóre z nich są słabe, niektóre silne. Najprościej mówiąc niewypowiedziane, nie rozpraszają się w czasoprzestrzeni, tylko kumulują jako energia. Ta skumulowana energia musi gdzieś znaleźć ujście.

Eksplozja

Może je znaleźć na zewnątrz i wywołać EKSPLOZJĘ. Wtedy „z małej chmury duży deszcz”, „awantura o nic”, czy kropla, która przelała czarę goryczy. Najgorzej, że jak już się ulewa, to często trafia rykoszetem w tzw. bezpieczny obiekt. Bezpieczny obiekt to osoba, o której wiemy, że nawet jeśli się pokłócimy, to szybko dojdzie do zgody, że nam wybaczy i nie będzie chować urazy. Tylko że z czasem, może już nie mieć na to siły…

Implozja

Druga droga rozładowania emocji to IMPLOZJA. Nic nie mówisz, połykasz emocje, nie wyrażasz ich na zewnątrz. Konsekwencje są ciche. Widoczne jednak w blokadach ciała, chorobach, nastroju. Często nawet nie wiążesz bólu barku z napięciem, jakie w sobie nosisz. Nie łączysz migreny z przemilczaniem trudnych sytuacji. Bóle brzucha przypisujesz stołówce w pracy. A trudności z oddychaniem brakiem kondycji. Tracisz radość, a Twoim życiem zaczynają rządzić choroby i dolegliwości. Żadna z tych sytuacji nie jest dla Ciebie zdrowa. Żadna Ci nie służy. Obie wpływają mocno na jakość Twoich relacji w pracy i w rodzinie. Niezrozumienie, ciche dni, irytację, może nawet poczucie osamotnienia i brak energii do działania. Nie musi tak być. Chcę Ci powiedzieć, że jeśli dostrzegasz w tych działaniach siebie, możesz to zmienić.

Komunikuj się skutecznie

Zapisz się na kurs i dowiedz, jak wyrażać wprost i bezpiecznie swoje emocje. Zadbaj o siebie i swoich bliskich. Pokażę ci jak to robić bez wysiłku i naturalnie. Zapisz się już dziś na listę oczekujących!

Kurs rusza już niebawem, bądźmy w kontakcie, żebyś nie przegapił najważniejszych informacji i startu sprzedaży.

Webinar już 29.06 o 20:00!

Przy okazji zapraszam Cię także na webinar!

4 zwiastuny rozstania – bezpłatny webinar

Po czym poznać, że Twój związek zmierza w złym kierunku i jak to zmienić?

Dowiedz się:

– co odróżnia szczęśliwe związki od tych, w których ludzie nie są szczęśliwi lub się rozchodzą?
– po jakich zachowaniach w związku można przewidzieć, że para przestanie być razem?
– jakie są zwiastuny rozstania (4 jeźdźcy apokalipsy) i jak ich unikać?

Zapisz się na bezpłatny webinar  i poznaj naukową receptę na udany związek. Widzimy się 29.06 o 20:00?

Jeśli uczestniczyłeś w wyzwaniu “Zadbaj o związek” to nie musisz zapisywać się na webinar. Dostaniesz na maila link do pokoju webinarowego już w poniedziałek 🙂